Ghostwriters

Marketing

Marketing bloga – sposoby, jak go polepszyć

Odpowiednie prowadzenie bloga przyciąga wielu czytelników. Następnie mogą stać się oni naszymi klientami. Dlatego warto zadbać o ten element i w tym artykule przedstawimy najlepsze sposoby na lepszy marketing bloga.

Jakie korzyści daje blog?

Teza mówiąca, że warto prowadzić bloga, nie jest wyssana z palca i ma ona swoje uzasadnienie. Oto kilka potwierdzających ją:

  • zwiększenie pozycjonowania strony – które wpływa na większy ruch na stronie i liczbę potencjalnych klientów;
  • budowanie wizerunku marki – profesjonalne treści są odbierane niezwykle pozytywnie, gdyż są dowodem, że tematem zajmują się ludzie znający się na rzeczy;
  • większe zainteresowanie ofertą – w tego typu tekstach często pojawiają się korzyści ze skorzystania z danego produktu bądź usługi, co pozytywnie wpływa na zainteresowanie odbiorców;
  • wyróżnienie firmy pośród konkurencji – blog może próbować prowadzić każdy, jednak sztuką jest tworzenie profesjonalnych treści, gdyż one są bardzo cenione.

Są to najważniejsze korzyści, które daje prowadzenie bloga. Dla wielu firm będą one wystarczającą motywację do rozpoczęcia działań w tym kierunku.

Marketing bloga – 5 najlepszych sposobów

Warto zająć się teraz kwestią wypromowania bloga. Nie jest to wcale łatwe zadanie, dlatego warto zapoznać się z naszymi propozycjami. Oto 5 najlepszych sposobów na marketing bloga.

Optymalizacja treści pod SEO

To kluczowy element na zwiększenie widoczności bloga. Co więcej, można go wykonać w sposób darmowy. Przede wszystkim należy przekazywać profesjonalne treści i sprawdzone informacje. Wysoka jakość merytoryczna znacznie w tym pomoże. Następnie warto zadbać o przejrzystą strukturę, czyli np. pogrubienie fraz kluczowych, czy dodanie akapitów. Można również zastosować linkowanie wewnętrzne, czyli dodanie odnośników do innych artykułów i podstron.

Jest to oczywiście metoda, która zabiera sporo czasu. Jednakże przynosi ona szereg korzyści. Do rozwoju firmy praktycznie niezbędne jest wysokie pozycjonowanie strony, co na pewno wpłynie na generowanie ruchu na stronie.

Tematyczne grupy na Facebooku

Na takich grupach dobrym pomysłem jest umieszczanie linków. Wtedy z łatwością można dostać się na stronę bloga. Jest to bardzo łatwa metoda pozyskiwania nowych czytelników.

Trzeba jednak uważać w niej, żeby nie przekroczyć pewnych granic. Zbyt częste wyświetlanie się ludziom linków spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego. Warto również pomyśleć o konkretnym uzasadnieniu tej reklamy.

Artykuły sponsorowane

Mankamentem tej metody jest jej koszt. Żeby zamieścić artykuł sponsorowany na jakimś portalu zewnętrznym, to trzeba ponieść za to finansową cenę. Takowe publikacje kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Rezultaty są jednak całkiem niezłe, a ryzyko dość małe.

Artykuły gościnne jako sposób na lepszy marketing bloga

Natomiast jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy, to dobrym rozwiązaniem są artykuły gościnne. Polegają one na tzw. wymianie tekstów na blogach. Dzięki temu rozszerza się grupę odbiorców. Problemem może czasem stanowić znalezienie chętnej osoby na takie rozwiązanie.

Płatne reklamy

Można również skorzystać z płatnych reklam na Facebooku oraz Google. Zaletą tej metody są szybkie efekty. Nie trzeba również poświęcać na nią dużo czasu, gdyż praktycznie wszystko robią za nas Google i Facebook.

Podsumujmy, na czym polega marketing bloga

  • Prowadzenie bloga jest coraz popularniejsze oraz przynosi liczne korzyści.
  • Pięć sposobów, które wyżej wymieniliśmy, znacząco pomogą w wypromowaniu bloga.
  • Zastosowanie tych zasad nie przyniesie korzyści, jeśli treści nie będą miały wysokiej jakości.

Leave A Comment