Ghostwriters

Wskazówki i ciekawostki

Dlaczego warto mieć rośliny w biurze?

Rośliny są niezbędnym elementem w biurze, wprowadzają w dobry nastrój, samopoczucie oraz pozytywnie działają na psychikę. Dodatkowo upiększają wnętrze firmy, korzystnie wpływając na jej wizerunek. W większości nowoczesnych biur można spotkać rośliny głównie w doniczkach. Ci, którzy pracują w biurach wśród roślin lepiej się czują, są mniej podatni na stres, dzięki temu pracują efektywniej i owocniej.

Gdzie powinny stać rośliny w biurze?

Rośliny często znajdują się na korytarzu, w poczekalni, w pomieszczeniach biurowych, w recepcji, na stołówce. Są dodatkową ozdobą, a także uspakajają i odprężają. Kwiaty i różnego rodzaju rośliny mogą stać na parapecie, na podłodze przy windzie czy obok balustrady, na biurkach, na półce z książkami, na komodzie. Jeżeli w biurach będzie dużo roślin w różnych pomieszczeniach i miejscach, to poczujesz harmonię, ciszę, spokój. Będzie Ci się lepiej pracowało, pojawią się nowe pomysły w czasie pracy, jak i nowe idee.

Jakie światło potrzebują rośliny?

Rośliny potrzebują światła słonecznego, dlatego najlepiej ustawiać je przy oknach lub w innych, widnych miejscach. W pomieszczeniach, w których nie ma światła słonecznego czy jest ono znikome, rośliny nie będą mogły prawidłowo rozwijać się oraz rosnąć.

Co powoduje, że rośliny biurowe źle rosną?

Nie jest dobrze, żeby rośliny stały przy włączonych kaloryferach i przy włączonej klimatyzacji. Mała ilość światła również niekorzystnie wpływa na wygląd roślin, a w biurach okna często są zasłonięte żaluzjami i roletami. Również nieregularne podlewanie czy też przelanie wodą nie są dobre, bo przy braku wody rośliny szybko wysychają, z kolei przy zbyt dużej ilości wody gniją i najczęściej są wyrzucane, gdy mają dużo wysuszonych liści czy są oklapnięte. O rośliny trzeba dbać, żeby wyglądały dobrze i zdrowo. Najlepiej jest dowiedzieć się o wymaganiach konkretnych roślin, by dostarczać im tego, czego potrzebują.

Przeczytaj również: Rodzaje tekstów, czyli jakie treści tworzy copywriter?

Które rośliny doniczkowe wybrać do biura?

Najlepiej wybrać rośliny doniczkowe, takie które są odporne na przesuszenie, przelanie, a także na suche powietrze przy stosowaniu wentylacji. Powinny być to rośliny takie, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, są silne i wytrzymałe. Do takich roślin zaliczyć można np. draceny, fikusy, grubosze oraz sansewierie.

Autor tekstu: Aleksandra Tkocz

Leave A Comment