Ghostwriters

Copywriting

Opisy produktów w sklepie – czy warto je dodawać?

Jednym z podstawowych czynników, decydujących o zakupie produktu w sklepie internetowym, jest jego opis. Dobry opis nie tylko dostarcza klientom danych technicznych. Zwiększa również wiarygodność sprzedawanego produktu, co przekonuje zainteresowanych do zakupu. Wydawałoby się – same plusy. Jednak czy na pewno każdemu sprzedawcy opłaca się inwestować i dodawać opisy produktów?

Komu opłaca się inwestować w opisy produktów?

Nie jest tajemnicą, że klienci prędzej decydują się na zakup produktu z opisem, niż takiego, który go nie posiada. Jeśli ma się możliwości finansowe, warto przeznaczyć pewną sumę na zatrudnienie copywritera. Profesjonalnie stworzony opis, połączony z innymi działaniami marketingowymi, na pewno zaowocuje odnotowaniem przyrostu sprzedaży. Jednak te „inne działania marketingowe” mają ogromne znaczenie w kwestii rozpatrywania konieczności inwestowania w opisy.

Przede wszystkim należy upewnić się, czy sklep posiada wystarczające zasoby finansowe. Jeśli na rzecz stworzenia opisów sprzedawca musiałby zrezygnować z innych sposobów reklamy, byłoby to zwyczajnie zgubne. Produkty, nawet świetnie opisane, nie dotarłyby do grupy docelowej. Skutkiem tego sprzedaż, zamiast wzrosnąć, najprawdopodobniej stałaby w miejscu – mimo włożonego wydatku pieniężnego.

Tak więc, dodawanie opisów produktów jest świetnym pomysłem dla osób, które na to zwyczajnie stać. Dobry opis powinien przekonać klienta, że kupno danego produktu będzie dobrą decyzją. Skąd jednak wiedzieć, czy stworzony opis jest dobry, czy nie?

Więcej informacji o opisach produktowych znajdziesz na blogu Content Writer!

Jak tworzyć skuteczne opisy?

Podstawowym błędem wielu sprzedawców jest kopiowanie opisów wprost ze strony producenta produktu. Taki tekst nie będzie się niczym wyróżniał na tle innych sklepów internetowych. Opis powinien być na tyle wyjątkowy, by kupujący zdecydował się na zakup akurat w danym sklepie.

Dodatkowo unikalność tekstu ma ogromny wpływ na pozycjonowanie. Zwiększają się więc szanse na widoczność oferty w wyszukiwarce. Oznacza to, że oferta będzie miała szanse dotrzeć do większej ilości ludzi. Mimo to warto pamiętać również o innych wymogach SEO, chociażby o zawieraniu w tekście słów kluczowych.

Dobry opis charakteryzuje się również naturalnym językiem, przemawiającym zarówno do laika, jak i znawcy z dziedziny dotyczącej sprzedawanego produktu. Tak więc dokładna specyfikacja techniczna musi być zawarta w słowach zrozumiałych dla każdego. Dzięki temu zwiększy się potencjalna grupa odbiorcza.

Podsumowując, dobry opis produktu powinien:

  • być napisany zrozumiale i poprawnie językowo;
  • spełniać wymogi SEO;
  • być unikatowy;
  • zawierać informacje techniczne;
  • rozwiewać wszelkie wątpliwości kupujących.

Podsumowanie

Prawidłowo napisany opis, w połączeniu z właściwą strategią marketingową, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Właściwa reklama przyciągnie do sklepu potencjalnych klientów. Ci, dzięki trafnemu opisowi, zostaną na stronie dłużej i być może zdecydują się również na zakup produktu.