Ghostwriters

Copywriting

Wyszukiwanie Google – jak to działa?

Gdy poszukujemy informacji na konkretny temat, wpisujemy treść do wyszukiwarki Google. Jak to się dzieje, że Google zna odpowiedź na nasze zapytania? To szereg algorytmów jest odpowiedzialnych za wyszukanie odpowiedzi. Poznaj, jak działa wyszukiwanie Google!

Wyszukiwanie Google – czy tylko po treści?

Rozwój Internetu przyczynił się do powstania zawodów związanych z tworzeniem treści do Internetu. Taki charakter pracy jest związany z algorytmami Google, a zadaniem napisanego tekstu jest jak najlepsza pozycja w wyszukiwarce Google. I tak możemy zauważyć nowe zawody związane z zasadami SEO, content marketingiem czy copywritingiem.

Dopasowanie tekstu do zapytań frazy kluczowej

Jednym z podstawowych elementów, które wyszukiwarka Google bierze pod uwagę, są frazy kluczowe, słowa czy grupa słów, o które najczęściej pytają użytkownicy. Poznanie tych fraz i umieszczenie ich w tekście w Internecie powoduje, że treść jest czytelna dla algorytmów Google.

Dopasowanie wpisu do zapytań fraz kluczowych poprawia pozycje strony podczas wyszukiwania w Google. Algorytmy są w stanie dopasować tekst do zapytania.

Wyszukiwanie Google czy tylko po tekście?

Wyszukiwanie Google to szukanie odpowiedzi nie tylko w formie treści. Tak samo odpowiedź znajdziemy po grafice. Wówczas dla algorytmów wyszukiwarki obraz musi zostać opisany słownie, ponieważ roboty wyszukiwarek obrazu nie zobaczą.

Aby zawęzić możliwe odpowiedzi na nasze zapytanie, możemy wyszukać odpowiedzi zapisane w pliku pdf. Wyszukiwarka Google posiada funkcje zawężania wyników wyszukiwania. Możemy wpisać wyszukiwanie w mediach społecznościowych np. @ Facebook czy z wykluczeniem danej frazy kluczowej. Aby znaleźć bardzo dopasowane odpowiedzi, frazy wpisujemy w cudzysłów. Jeżeli zaciekawiły Cię te triki, to pozostałe możliwości zawężania wyników  znajdziesz na oficjalnej stronie Google.

Optymalizacja SEO

Zoptymalizowanie strony, tekstu pod wymogi SEO ma za zadanie ułatwić robotom wyszukiwarki umiejscowienie strony w Internecie i dopasowanie do zapytań. Algorytmy biorą pod uwagę również hierarchię w tekście jak tytuł, nagłówki, a także linki prowadzące do danej strony. Linkowanie wewnątrz witryny jest również analizowane przez boty wyszukiwarki.

Wyszukiwanie Google – podsumowanie

Poznanie mechanizmów działania wyszukiwarki Google pozwoli na uzyskanie najlepszych wyników w wyszukiwarce. Nic się nie zadzieje, jeżeli nie zna się podstawowych algorytmów, które porządkują informacje zamieszczane w Internecie. Wyszukiwarka prezentuje wyniki również na podstawie historii wyszukiwania czy prywatne ustawienia, lokalizację.

Leave A Comment