Ghostwriters

Content marketing / SEO copywriting

Content marketing i SEO, czyli duet idealny

Content marketing to jedno z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w budowaniu pozycjonowania. Wysokiej jakości artykuły z każdym zyskują coraz większe uznanie. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego content marketing i SEO odgrywają tak dużą rolę w strategii biznesowej. Miłej lektury!

Content marketing i SEO – jak to działa?

W dzisiejszych czasach to pozycja w wyszukiwarce decyduje w dużej mierze o pozyskaniu klientów. Im wyższe miejsce, tym większe szanse na lepszy zarobek. Dlatego przedsiębiorcy tak chętnie przystępują do trwającej walki o pozycjonowanie.

Natomiast Google skupia się na dostarczaniu użytkownikom jedynie użytecznych treści, które odpowiadają na ich potrzeby w jak najwyższym stopniu – czyli takich, które są najbardziej adekwatne do wpisanej frazy.

Z tego też powodu strategia content marketingu tak często wykorzystujemy w walce o pozycjonowanie. W końcu jej głównym założeniem jest publikowanie wyłącznie merytorycznych, wyczerpujących temat treści, które później wyświetlane są użytkownikom. Co więcej, takie działania korzystnie wpływają na SEO, zwiększając tym samym ruch organiczny na stronie.

Content marketing i SEO – jak działa to połączenie?

Niestety to, że content marketing i SEO tworzą niemalże idealny duet, nie oznacza, że wszystkie strategie content marketingu przyniosą niesamowite rezultaty w postaci topowych miejsc w wyszukiwarce.

Wynika to z faktu, iż proces pozycjonowania jest niezwykle skomplikowany i wpływa na niego wiele innych czynników. Do najważniejszych należą:

  • Pozycjonowanie off-site – czyli działania SEO poza treścią, które polega na zdobywaniu linków. To działanie zwiększa wiarygodność strony w oczach wyszukiwarki. Faktem jest, że nawet najlepsze teksty nie wygrają z konkurencją, jeśli algorytmy nie uznają jej za wiarygodną.
  • Wiek domeny – początkujące witryny nie mogą liczyć na duży ruch organiczny. Ponownie wynika to z indeksacji i zaufania algorytmów, na które trzeba trochę poczekać. Konkurencja ma zwykle przewagę w postaci ugruntowanej pozycji na rynku, dlatego ważna jest cierpliwość oraz regularne publikowanie merytorycznych artykułów.
  • Struktura strony – tzw. strony wizytówki nie wykazują obiecującego potencjału SEO. Tym razem chodzi o wielkość witryny. Algorytmy preferują takie, które są rozbudowane, a tym samym zawierają dużo treści. Zatem warto zwiększyć objętość strony, aby cieszyć się zadowalającymi wynikami.

Jakie są rezultaty daje połączenie content marketingu i SEO?

W przypadku pozycjonowanie na sukces niewątpliwe trzeba poczekać, a przy tym ciężko się napracować. Jednak korzyści są tego warte. Odpowiednio wykonana strategia SEO content marketingu może przynieść:

  • Stabilny napływ klientów – wysokie miejsce w wyszukiwarce ze względu na pozycjonowanie na dane słowa kluczowe przynosi wartościowych klientów, ponieważ odwiedzają witrynę z własnej inicjatywy. Co więcej, zdobyte pozycje są zwykle stabilne, a to wpływa na darmowy ruch organiczny.
  • Wzrost sprzedaży – im więcej osób odwiedzi Twoją stronę i zapozna się z ofertą, tym większa szansa na podniesienie liczby sfinalizowanych transakcji.
  • Zmniejszenie kosztów reklamowych – widoczność w wyszukiwarce nic nie kosztuje (poza Google Ads). Jedyną walutą są czas i praca, jakie trzeba poświęcić na tworzenie contentu.
  • Wizerunek eksperta – wartościowe treści budują ekspercki wizerunek, co może przełożyć się na zapytania ofertowe niezależnie od wysokości cen lub świadczonych usług.

Podsumowanie

  • Content marketing to strategia biznesowa, która wymaga wiele pracy, czasu oraz odpowiednich działań. Może przynieść wiele korzyści m.in. w postaci lepszego pozycjonowania.
  • Należy skupić się na publikowaniu wyłącznie wartościowych artykułów wysokiej jakości.
  • Korzyści, jakie płyną z tej metody to m.in. zwiększony ruch organiczny, lepsze miejsce w wyszukiwarce, a to przekłada się na zwiększoną sprzedaż.

Leave A Comment