Ghostwriters

Wskazówki i ciekawostki

Co można robić w wolnym czasie? 5 kreatywnych pomysłów!

Czujesz, że masz już dość wciąż tych samych rozrywek? Chciałbyś trochę odpocząć od kolejnych spotkań ze znajomymi i oglądania telewizji? Wypróbuj 5 poniższych sposobów kreatywnego spędzania wolnego czasu! Może spośród nich odnajdziesz nową pasję?

Pomysł #1 – spędź kreatywnie czas PODRÓŻUJĄC (…WEDŁUG KLUCZA!)

Oderwanie się od otaczającej rzeczywistości zawsze działa kojąco… Spróbujmy jednak uczynić podróżowanie nieco bardziej kreatywnym. Sposobem na to może być wędrówka według określonego klucza! Zwiedzaj więc śladami… obiektów Unesco, miejsc znanych z życia sławnych ludzi, budynków, z którymi związana jest jakaś legenda etc. Eksploruj swoje ulubione miasta, opierając się na określonej dziedzinie – np. muzyczny Kraków, literacki Poznań… i co tylko sobie wymyślisz! Enjoy!

Pomysł #2 – spędź kreatywnie czas UCZĄC SIĘ z YOUTUBA (i nie tylko)

Czy nie fantastycznie byłoby znać akurat tę metodę haftowania albo zgłębić podstawy… perskiej kaligrafii? Oprócz najpopularniejszego YOUTUBA w sieci znajdziesz wiele stron, gidzie można nauczyć się praktycznie wszystkiego! Zajrzyj np. na Skillshare czy Highbrow. A gdy już się nauczysz – koniecznie pochwal się na następnym spotkaniu z przyjaciółmi!

Pomysł #3 – spędź kreatywnie czas EKSPERYMENTUJĄC!

Stojące w rzędzie butelki z Coca-colą. Do każdej wpada po kilka mentosów. Chwilka… i z butelek wylatują gejzery piany, a twoje pociechy krzyczą z radości! Przeprowadzanie doświadczeń to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną! Na rynku wydawniczym istnieje mnóstwo książek opisujących wszystko krok po kroku, w sieci znajdziesz masę filmów, a w sklepach całą gamę zestawów do domowego eksperymentowania. PS Nie zapominaj o dotarciu do wyjaśnienia DLACZEGO? – to nauka przez zabawę!

Przeczytaj również: Plagiat w internecie – czym jest i jakie są jego skutki?

Pomysł #4 – spędź kreatywnie czas OZNACZAJĄC ROŚLINY I ZWIERZĘTA!

Zabierz rodzinę do lasu, do parku, na łąkę. Weź prosty klucz do oznaczania gatunków roślin i zwierząt i/lub smartfona (możesz m.in. skorzystać z wyszukiwania obrazem Google). Po kilku takich wypadach staniesz się specem od okolicznych ekosystemów!

Pomysł #5 – spędź kreatywnie czas CZYTAJĄC!

Czytanie? Naprawdę? To przecież dosyć banalne i wcale nie odkrywcze! Jednak to naprawdę najlepszy sposób na zwiększenie Twojej kreatywności! Potwierdzają to liczne badania – czytanie bowiem korzystnie wpływa praktycznie na wszystko – od naszej wyobraźni, po koncentrację, a kończąc na pamięci. To również jeden z najlepszych sposobów redukcji stresu, przewyższający nawet kontakt z naturą! Pamiętaj, że oprócz książek możliwości jest wiele: e-booki, audiobooki, Internet, podcasty.

Spędź kreatywnie czas… NUDZĄC SIĘ… czyli kilka słów podsumowania!

Przyzna to każdy psycholog nuda zwiększa kreatywność! To pozwolenie naszemu wciąż zajętemu umysłowi na swobodne uruchomienie wyobraźni. I dotyczy to nie tylko młodych, dziecięcych główek. Pozwól sobie w wolnym czasie na chwilkę nudy, a gdy już coś wpadnie Ci do głowy, po prostu działaj!

Autor tekstu: Karolina Lipińska-Baran

Leave A Comment